pozycja w google - webpozycja.pl

Silniki DC

Silniki DC W wyniku wzrostu temperatury w jarzniku rtęć paruje. W chwili gdy jarznik zostanie wypełniony parami rtęci, wyładowanie przenosi się między elektrody główne. Lampy rtęciowe, podobnie jak świetlówki, wyposaża się w stateczniki i kondensatory do kompensacji mocy biernej pobieranej przez układ rtęciówki. W Polsce produkuje się lampy rtęciowe o mocy znamionowej B0... 2000 W i znamionowych strumieniach świetlnych 3100... 120 000 lm. Ich duża skuteczność świetlna jest podstawową zaletą tego rodzaju lamp. Wadami rtęciówek są: wysoka cena, duże tętnienie światła, nieprzyjemna barwa światła, długi czas załączania-lampy po uprzednim jej wyłączeniu. Trwałość lamp rtęciowych wynosi 4000... 10 000 godzin. Zmiany napięcia zasilającego wpływają w niewielkim stopniu na zmianę strumienia świetlnego i jej trwałość. Przy dużych obniżeniach napięcia zasilającego mogą występować trudności w zaświeceniu tych lamp.

Szczegóły strony www.napedy.net.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.napedy.net.pl:

Silniki DC

NEWS Robale:

Odwiedziny yahoo 38 Odwiedziny msnbot 2 Odwiedziny googlebot 21

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • ZEBRA Technology - modułowe »

  Proponowane przez ZEBRA Technology Sp. z o.o. artykuły znakomicie nadają się do transportu wewnętrznego oraz do rozprowadzania napędów. Są to m. in. taśmy przenośnikowe i transportowe oraz taśmy modułowe i przenośniki. Dobór tak wysokiej jakości artykułów zapobiega pojawianiu się w przyszłości defektów. Przedsiębiorstwo wyróżnić może się współdziałaniem z uznanymi w tej branży wspólnikami, takimi jak: Habasit, Optibelt czy Flexco.

  Data dodania: 02 12 2014 · szczegóły wpisu »
 • Falowniki Hitachi NE-S1 »

  Składa się on z dwóch silników napędowych M1 i M2, połączonych ze sobą za pośrednictwem silników pomocniczych wyrównawczych M3 i M4, sprzęgniętych sztywno z silnikami napędowymi. Silniki napędowe mogą być silnikami prądu stałego lub silnikami indukcyjnymi. Obydwa silniki pomocnicze są silnikami indukcyjnymi pierścieniowymi. Uzwojenia wirników tych silników są bezpośrednio między sobą połączone elektrycznie. Jeżeli obciążenie silników napędowych jest jednakowe, ą ich charakterystyki mechaniczne identyczne, to silniki te obracają się z jednakową prędkością obrotową. Siły elektromotoryczne indukowane w wirnikach silników pomocniczych mają jednakową wartość, lecz są przeciwnie skierowane. Tak więc w obwodzie łączącym uzwojenia wirników silników pomocniczych nie płynie prąd, a w obwodach stojanów tych silników płynie tylko prąd wzbudzenia. Przy różnych obciążeniach silników napędowych wystąpi różnica w ich prędkościach obrotowych oraz różnica w wartościach sił elektromotorycznych indukowanych w wirnikach silników pomocniczych. W konsekwencji popłynie prąd wyrównawczy, który w silniku pomocniczym o mniejszej sile elektromotorycznej wytworzy dodatkowy moment obrotowy, a w silniku o większej sile elektromotorycznej — moment hamujący. W ten sposób, na skutek działania silników pomocniczych, wyrównane zostaną obciążenia silników napędowych, a więc będą one znowu pracowały współbieżnie.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Serwis motoreduktorów »

  Żarówki to jedne z najstarszych i wciąż stosowanych elektrycznych źródeł światła. Najistotniejszym elementem, wysyłającym światło jest cienki drut wolframowy zwany żarnikiem. Dzięki dużej rezystywności drutu wolframowego, podczas przepływu prądu elektrycznego nagrzewa się on do temperatury 2100... 2700°C i wysyła fale elektromagnetyczne, w tym część o długości wchodzącej w zakres fal widzialnych. Prąd do żarnika doprowadza się przez cienkie druty umieszczone razem z żarnikiem w bańce szklanej oraz przez metalowe styki trzonka żarówki. Trzonek żarówki służy do osadzenia żarówki w oprawie oświetleniowej oraz zapewnienia dobrego połączenia części żarówki przewodzących prąd ze stykami oprawy. Trzonki wykonuje się najczęściej jako gwintowane lub bagnetowe. W celu zapobieżenia utleniania wolframowego żarnika z bańki szklanej wypompowane jest powietrze. Żarówki mniejszej mocy (do 25 W), w których temperatura nie przekracza 2200°C, są żarówkami próżniowymi. Przy wyższych temperaturach wolfram w bańce próżniowej intensywnie parowałby i osadzałby się na bance.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Pitot »

  Pomiary różnorakich parametrów są zwyczajnie niezbędne w niektórych warunkach. Nasza firma zajmuje się produkcją i wytwarzaniem specjalnego sprzętu do różnego stylu pomiarów. W zakres produktów w naszej ofercie wchodzą produkty tj. rejestratory wilgotności czy również przetworniki wilgotności. Jesteśmy pewni, że sprzęt, którym się zajmujemy ze stuprocentową pewnością jest najwyższej jakości ponieważ posiadamy w katalogu produktów wyłącznie i tylko najwyższej jakości produkty. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu bez większego kłopotu jesteśmy w stanie określić jaki sprzęt jest wysokiej klasy a jaki powinno się odrzucić. Sprzedajemy również analizatory spalin mające szerokie zastosowanie między innymi w stacjach testom paliw. Dajemy Państwu pewność na sprzęt, który sprzedajemy. Jesteśmy na sto procent pewni, że was zadowoli i będzie działał tak jak tego potrzebujecie.

  Data dodania: 04 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Montaż kontraktowy elektroniki »

  Solitech to firma specjalizująca się w produkcji i projektowaniu urządzeń elektronicznych. Na rynku działamy od 2003 roku i nieustannie się rozwijamy. Świadczymy usługi takie jak montaż przewlekany i SMD, kupno obwodów drukowanych jedno i wielowarstwowych, dostarczenie komponentów elektronicznych, programowanie urządzeń, testowanie funkcjonalne, montaż mechaniczny (w tym przeróbki obudów) i wiele innych.
  Świadczone przez nas usługi są na najwyższym poziomie i w satysfakcjonującej cenie.
  Wybierając nas będziesz usatysfakcjonowany.

  Zachęcamy do wysyłania zapytań, a także odwiedzin w naszej siedzibie i na stronie internetowej.

  Data dodania: 23 10 2015 · szczegóły wpisu »
 • ATC Plska »

  Firma ATCP oferuje produkty pneumatyki AirTac. AirTAC to producent komponentów pneumatyki siłowej wchodzących w skład układów pneumatycznych, takich jak zespoły przygotowania powietrza, przewody, złącza, zawory rozdzielające oraz elementy wykonawcze, czyli siłowniki, napędy liniowe i obrotowe oraz manipulatory. Drugą, dobrze rozwiniętą gałęzią produkcji, są zawory procesowe do mediów technologicznych, zarówno sterowane elektromagnetycznie, jak i pneumatycznie. W ofercie znajdziecie Pańśtwo siłowniki

  Data dodania: 05 05 2016 · szczegóły wpisu »