pozycja w google - webpozycja.pl

Silniki DC

Silniki DC W wyniku wzrostu temperatury w jarzniku rtęć paruje. W chwili gdy jarznik zostanie wypełniony parami rtęci, wyładowanie przenosi się między elektrody główne. Lampy rtęciowe, podobnie jak świetlówki, wyposaża się w stateczniki i kondensatory do kompensacji mocy biernej pobieranej przez układ rtęciówki. W Polsce produkuje się lampy rtęciowe o mocy znamionowej B0... 2000 W i znamionowych strumieniach świetlnych 3100... 120 000 lm. Ich duża skuteczność świetlna jest podstawową zaletą tego rodzaju lamp. Wadami rtęciówek są: wysoka cena, duże tętnienie światła, nieprzyjemna barwa światła, długi czas załączania-lampy po uprzednim jej wyłączeniu. Trwałość lamp rtęciowych wynosi 4000... 10 000 godzin. Zmiany napięcia zasilającego wpływają w niewielkim stopniu na zmianę strumienia świetlnego i jej trwałość. Przy dużych obniżeniach napięcia zasilającego mogą występować trudności w zaświeceniu tych lamp.

Szczegóły strony www.napedy.net.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.napedy.net.pl:

Silniki DC

NEWS Robale:

Odwiedziny yahoo 39 Odwiedziny msnbot 2 Odwiedziny googlebot 21

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Zawory elektromagnetyczne »

  Jeżeli już potrzebujesz towarów związanych z chłodzeniem różnego stylu towarów. My jesteśmy specjalistami, którzy zajmują się dostarczaniem urządzeń najwyższej jakości wykorzystanych do chłodzenia towarów. Nasza firma ma wieloletnie praktykę w zakresie dystrybucji urządzeń do chłodzenia towarów. Chłodnictwo to rzecz, którą zajmujemy się de facto od wielu lat. Mamy w spisie produktów schładzacze wody, które są de fakto bardzo przydatne wyjątkowo w firmach, które muszą zapewnić swoim pracownikom zimne napoje. Automatyka chłodnicza umożliwia osiągać rzeczywiście świetne efekty pod warunkiem, że zainwestujesz w najwyższej jakości sprzęt. My mamy praktykę i dlatego także staramy się w każdej sytuacji dopasować do potrzeb naszych kontrahentów. Dzięki temu jesteśmy pewni, że będziesz zadowolony ze skorzystania z naszych usług.

  Data dodania: 14 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Falowniki Hitachi NE-S1 »

  Składa się on z dwóch silników napędowych M1 i M2, połączonych ze sobą za pośrednictwem silników pomocniczych wyrównawczych M3 i M4, sprzęgniętych sztywno z silnikami napędowymi. Silniki napędowe mogą być silnikami prądu stałego lub silnikami indukcyjnymi. Obydwa silniki pomocnicze są silnikami indukcyjnymi pierścieniowymi. Uzwojenia wirników tych silników są bezpośrednio między sobą połączone elektrycznie. Jeżeli obciążenie silników napędowych jest jednakowe, ą ich charakterystyki mechaniczne identyczne, to silniki te obracają się z jednakową prędkością obrotową. Siły elektromotoryczne indukowane w wirnikach silników pomocniczych mają jednakową wartość, lecz są przeciwnie skierowane. Tak więc w obwodzie łączącym uzwojenia wirników silników pomocniczych nie płynie prąd, a w obwodach stojanów tych silników płynie tylko prąd wzbudzenia. Przy różnych obciążeniach silników napędowych wystąpi różnica w ich prędkościach obrotowych oraz różnica w wartościach sił elektromotorycznych indukowanych w wirnikach silników pomocniczych. W konsekwencji popłynie prąd wyrównawczy, który w silniku pomocniczym o mniejszej sile elektromotorycznej wytworzy dodatkowy moment obrotowy, a w silniku o większej sile elektromotorycznej — moment hamujący. W ten sposób, na skutek działania silników pomocniczych, wyrównane zostaną obciążenia silników napędowych, a więc będą one znowu pracowały współbieżnie.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Sklep falowniki Lenze »

  W Polsce do celów ogólnych produkuje się świetlówki o mocy 20, 25 i 40 W, przy czym ich strumień świetlny wynosi odpowiednio ok. 800, 1100 i 2000 lm. Największą zaletę świetlówek stanowi ich duża skuteczność świetlna. Świetlówki mają też szereg wad ograniczających zakres ich zastosowania. Do wad tych należą: stosunkowo duża cena urządzeń zapłonowych, stabilizujących i poprawiających współczynnik mocy, pulsacja (tętnienie) strumienia świetlnego przy prądzie przemiennym, trudności zapłonu w temperaturze niższej niż — 5°C i przy obniżonym napięciu. Pulsacja strumienia świetlnego powoduje nadmierne męczenie wzroku oraz może wywołać tzw. zjawisko stroboskopowe. Zjawisko to polega na wrażeniu, że oświetlany wirujący przedmiot obraca się wolniej, lub w przeciwnym kierunku niż w rzeczywistości. Zapobieganie występowaniu zjawiska stroboskopowego polega na umieszczaniu obok siebie świetlówek, w których chwilowe zmniejszanie się strumieni świetlnych jest przesunięte w czasie, np. przez przyłączenie świetlówek do różnych faz sieci zasilającej. Trwałość świetlówek jest o wiele większa od trwałości żarówek i może wynosić ponad 10 000 godzin. Trwałość ta zależy silnie od częstości załączania świetlówki. Przy dużej częstości załączeń jest ona najmniejsza i przy oświetleniu mieszkań, przeciętna trwałość świetlówek wynosi 2000... 4000 godzin. Wpływ zmian napięcia w sieci zasilającej świetlówki na ich strumienie i trwałość jest słabszy niż dla żarówek, np. przy obniżeniu napięcia o 5% strumień świetlówki maleje o 4... 8%.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Domofony i wideodomofony »

  Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży, montażu i serwisie: automatyki do bram skrzydłowych i przesuwnych, automatyki do bram garażowych i przemysłowych.
  Oferujemy również: bramy garażowe, automatyczne szlabany, domofony i wideodomofony, systemy alarmowe, monitoring, akcesoria, itp. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, współpracujemy z takimi markami jak CAME, FAAC, BENNINCA, ABAXO, dzięki czemu możemy zaproponować Państwu bardzo atrakcyjne ceny. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i rzetelnie

  Data dodania: 11 06 2015 · szczegóły wpisu »
 • Galwanizacja i chromowanie plastiku »

  Zakład Gemini Tech specjalizuje się w profesjonalnych usługach z zakresu: lakierowania tworzyw sztucznych metodami tradycyjnymi i UV oraz metalizacji próżniowej i galwanicznej. Naszą ofertę dedykujemy firmom z różnych branż m. in. motoryzacyjnej, AGD, kosmetycznej, medycznej i spożywczej. Nasi fachowcy posiadają rzetelną wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu wszystkich wyżej wymienionych procesów, dlatego możemy zaoferować Państwu wysokojakościową obsługę, profesjonalny park maszynowy i kontrolę jakości w konkurencyjnych cenach. Jednym z procesów, który możemy Państwu zaproponować, jest galwanizacja tworzyw sztucznych. Polega ona na powlekaniu plastiku specjalnie przygotowaną powłoką metalizowaną. Możemy wyróżnić różne rodzaje galwanizacji - chromowanie, cynkowanie, cynowanie, kadmowanie, miedziowanie i niklowanie, których zastosowanie jest uzależnione od rodzaju powłoki. We współczesnym przemyśle galwanizacja jest stosowana na szeroką skalę i dotyczy praktycznie każdej branży. Galwanizacja jest przemysłowym procesem, który wpływa na poprawę żywotności produktów, estetykę i funkcjonalność poszczególnych elementów. Dzięki zastosowaniu tego procesu możliwe jest zastosowanie lżejszych i tańszych materiałów, co wpływa na ograniczenie całościowych kosztów procesu. W szerokiej ofercie proponujemy Państwu również takie procesy jak: metalizacja tworzyw sztucznych (w tym metalizacja próżniowa), chromowanie plastiku, lakierowanie plastiku lakierowanie tworzyw sztucznych, lakierowanie UV.

  Data dodania: 15 02 2016 · szczegóły wpisu »
 • Osłony harmonijkowe »

  Patrząc na budowę, niejednokrotnie możemy dostrzec zajmujących się pracą pracowników, którzy zwyczajnie w trudnych zleceniach, wspomagają się różnorakiego rodzaju maszynami. Przeważnie jest to sprzęt ciężki i bardzo duży, na to procent koparki, lub nawet żurawie, które wytwarzają wrażenie nawet z dalekiej odległości, ponieważ wznoszą się wysoko ponad budowle. Możemy dostrzec też, że zostały one bardzo poprawnie ubezpieczone i znajdują się tam różnorakiego rodzaju osłony do maszyn, zawsze chronią one osoby, przed nieplanowanymi sytuacjami, gdy przykładowo sytuacja na dworze, lub same części, zaczynają wydobywać się spod kontroli. Możemy też dostrzec różnorakiego rodzaju osłony harmonijkowe, które zazwyczaj montowane są w ruchomych częściach danej maszyny, broniąc przykładowo jej tłoki przed dostaniem się niebezpiecznych elementów, przykładowo błota, lub wody. Czy producent osłon harmonijkowych jest istotny? Naturalnie, ponieważ należy on również do elementów ruchomych, więc materiał z którego został wykonany jest również bardzo istotny.

  Data dodania: 03 08 2016 · szczegóły wpisu »