pozycja w google - webpozycja.pl

Serwis falownika Omron

Serwis falownika Omron W gospodarstwach rolnych, w warsztatach, a także w gospodarstwach domowych stosuje się również urządzenia elektrotermiczne zwane promiennikami podczerwieni i grzejnikami mikrofalowymi. Obecnie najbardziej rozpowszechnione w Polsce są promienniki lampowe o budowie podobnej do żarówki. Elementem emitującym promieniowanie podczerwone jest żarnik osadzony na słupku i połączony z trzonkiem promiennika. Trzonek służy do zamocowania promiennika w oprawie i połączenia żarnika z obwodem zasilającym. Osłonę żarnika stanowi bańka szklana, która na części parabolicznej pokryta jest warstwą aluminium stanowiącą odbłyśnik. Promienniki buduje się o mocy 125-500 W. Przetwarzają one na moc promienistą ok. 70% mocy elektrycznej. Wykorzystuje się je najczęściej do suszenia lakierów, suszenia ziaren i proszków, ogrzewania pomieszczeń farm kurzych itp.

Szczegóły strony www.falowniki.org.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.falowniki.org.pl:

Serwis falownika Omron

NEWS Robale:

Odwiedziny yahoo 33 Odwiedziny msnbot 2 Odwiedziny googlebot 29

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Falowniki do sterowania »

  Zakres zastosowania i rozpowszechniania elektrycznych urządzeń grzejnych, w których energię elektryczną przetwarza się na energię cieplną. stale się powiększa i to zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w rolnictwie oraz w przemyśle. Jest to wynikiem wielu zalet, jakimi charakteryzuje się tego rodzaju przetwarzanie energii w stosunku do często jeszcze stosowanych metod otrzymywania ciepła z bezpośredniego spalania paliw. Do zasadniczych zalet elektrycznych urządzeń grzejnych, zwanych również urządzeniami elektrotermicznymi, zalicza się: łatwość sterowania i regulacji procesem wytwarzania energii cieplnej oraz czystości tego procesu. Regulacja procesem wytwarzania energii cieplnej może w tych urządzeniach być realizowana poprzez regulację parametrów elektrycznych. Zastosowanie urządzeń elektrotermicznych pozwala na szybkie uruchamianie i zatrzymywanie procesu wytwarzania energii cieplnej, zdalne sterowanie tym procesem oraz sterowanie nim według założonych programów. Czystość procesu przemiany energii elektrycznej na cieplną wynika z braku w tym procesie produktów spalania, takich jak popiół i spaliny.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Baza falowników »

  W niektórych procesach technologicznych najlepsze rezultaty daje stosowanie do nagrzewania materiałów urządzeń elektrotermicznych pojemnościowych. Dotyczy to przede wszystkim procesów, w których ciepło jest konieczne do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych termoutwardzalnych i termoplastycznych, do klejenia drewna żywicami termoutwardzalnymi, do wyrobu sklejek i płyt wiórowych itp. Wykorzystuje się przy tym zjawisko pochłaniania energii pola elektromagnetycznego przez materiały nieprzewodzące (nagrzewanie pod wpływem strat w dielektryku). Urządzenia takie składają się z dwóch płytowych elektrod, między którymi jest umieszczony nieprzewodzący materiał ogrzewany. Efekt nagrzewania jest tym większy, im większe są: częstotliwość doprowadzonego do elektrod napięcia, wartość tego napięcia oraz współczynnik strat dielektrycznych materiału ogrzewanego charakteryzujący ilość ciepła wydzielanego w różnych materiałach w tym samym polu elektromagnetycznym. Dlatego też nagrzewnice pojemnościowe zasila się z elektronicznych generatorów wielkiej częstotliwości, których napięcie dochodzi nieraz do 15 kV, a częstotliwość do 100 MHz. Urządzenia tego typu mają niewielką moc i nie pozwalają na osiągnięcie wysokich temperatur nagrzewanego materiału.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Dystrybucja falowników »

  Fale elektromagnetyczne o długości 380... 760 nm — zwane światłem — mają zdolność podrażniania siatkówki oka ludzkiego, dzięki czemu człowiek odbiera obrazy przedmiotów, od których fale te się odbiły. Ciała wysyłające fale elektromagnetyczne w zakresie widzialnym nazywa się źródłem światła. Ważną rolę w życiu człowieka odgrywają elektryczne źródła światła, w których energia elektryczna jest przetwarzana na energię promienistą, w tym w znacznym stopniu na światło.
  Podstawowymi wielkościami charakteryzującymi elektryczne źródła światła są: strumień świetlny, światłość, luminancja, barwa światła, napięcie elektryczne, moc elektryczna, skuteczność świetlna oraz trwałość.
  Strumień świetlny charakteryzuje ilość energii promienistej (światła) wysyłanej przez źródło. Określa się go jako moc promieniowania widzialnego (ilość energii w jednostce czasu) ocenianą w sposób subiektywny przez oko ludzkie. Jednostką strumienia świetlnego jest lumen (lm).

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Karuzela na padok »

  Instalacja elektryczna to współpracujące ze sobą urządzenia elektryczne niskiego napięcia, których zadaniem jest doprowadzenie energii elektrycznej z sieci rozdzielczej do urządzeń odbiorczych, np. silników, źródeł światła, grzejników. Mogą one pracować przy takim samym lub niższym napięciu niż napięcie rozdzielczej sieci elektroenergetycznej. W pierwszym przypadku sieć rozdzielcza jest połączona z instalacją bezpośrednio, w drugim zaś połączenie to odbywa się za pośrednictwem transformatorów zainstalowanych w stacjach transformatorowo-rozdzielczych.
  W punktach węzłowych instalacji, tzn. w punktach, w których jeden obwód rozdziela się na kilka lub więcej obwodów, umieszcza się rozdzielnice. W skład rozdzielnic wchodzą szyny zbiorcze, do których przyłącza się obwód zasilający i obwody odbiorcze, łączniki elektryczne i inne urządzenia sterownicze, pomiarowe itp.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Wsparcie techniczne - miwa.net.pl »

  Zajmujemy się dostarczaniem dla naszych klientów sprzętów przeznaczonych do czyszczenia. Nasza propozycja jest bardzo bogata i prawie każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jesteśmy dostarczycielami produktów wielu korporacji pomiędzy, których można między innymi odnaleźć towary spółki kranzle. Firma ta wykonuje najlepsze produkty i dlatego także można być pewnym, że jeśli zaufacie nam i kupicie jej produkty nie będziecie żałować. Sprzedajemy na przykład myjki ciśnieniowe wysokiej klasy. Zapewniamy, że korzystając z mojej oferty będziecie w każdym momencie w stu procentach zadowoleni. Myjka kranzle jest wyjściem perfekcyjnym dla ludzi poszukujących dobrej ceny przy jednoczesnym zachowaniu jakości. Nasza oferta na 100% zadowoli każdego zainteresowanego myjkami wysokiej klasy. Zapewniamy wysoką klasę obsługi i atrakcyjne ceny.

  Data dodania: 14 03 2015 · szczegóły wpisu »
 • ATC Plska »

  Firma ATCP oferuje produkty pneumatyki AirTac. AirTAC to producent komponentów pneumatyki siłowej wchodzących w skład układów pneumatycznych, takich jak zespoły przygotowania powietrza, przewody, złącza, zawory rozdzielające oraz elementy wykonawcze, czyli siłowniki, napędy liniowe i obrotowe oraz manipulatory. Drugą, dobrze rozwiniętą gałęzią produkcji, są zawory procesowe do mediów technologicznych, zarówno sterowane elektromagnetycznie, jak i pneumatycznie. W ofercie znajdziecie Pańśtwo siłowniki

  Data dodania: 05 05 2016 · szczegóły wpisu »