pozycja w google - webpozycja.pl

Serwis falownika Omron

Serwis falownika Omron W gospodarstwach rolnych, w warsztatach, a także w gospodarstwach domowych stosuje się również urządzenia elektrotermiczne zwane promiennikami podczerwieni i grzejnikami mikrofalowymi. Obecnie najbardziej rozpowszechnione w Polsce są promienniki lampowe o budowie podobnej do żarówki. Elementem emitującym promieniowanie podczerwone jest żarnik osadzony na słupku i połączony z trzonkiem promiennika. Trzonek służy do zamocowania promiennika w oprawie i połączenia żarnika z obwodem zasilającym. Osłonę żarnika stanowi bańka szklana, która na części parabolicznej pokryta jest warstwą aluminium stanowiącą odbłyśnik. Promienniki buduje się o mocy 125-500 W. Przetwarzają one na moc promienistą ok. 70% mocy elektrycznej. Wykorzystuje się je najczęściej do suszenia lakierów, suszenia ziaren i proszków, ogrzewania pomieszczeń farm kurzych itp.

Szczegóły strony www.falowniki.org.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.falowniki.org.pl:

Serwis falownika Omron

NEWS Robale:

Odwiedziny yahoo 33 Odwiedziny msnbot 2 Odwiedziny googlebot 29

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Falownik »

  Wykonujące różnorodne zadania urządzenia mechaniczne — zwane dalej urządzeniami napędzanymi — wymagają napędu, czyli doprowadzenia do nich energii mechanicznej. Urządzenie dostarczające tę energię, czyli urządzenie napędowe, wraz z urządzeniem napędzanym tworzą układ napędowy. Jako urządzenia napędowe szerokie zastosowanie znalazły silniki elektryczne. Napęd taki określa się mianem napędu elektrycznego. W ogólnym przypadku napęd elektryczny przekształca energię elektryczną w mechaniczną. W szczególnych przypadkach, np. w czasie hamowania elektrycznego, kierunek przekształcania energii może być przeciwny. W porównaniu z innymi rodzajami napędów, w których urządzeniami napędzanymi są np. turbiny wodne lub turbiny parowe, napęd elektryczny ma wiele zalet. Należą do nich:
  — prosta budowa i duża sprawność energetyczna silników elektrycznych;
  — duża swoboda w wyborze miejsca ustawienia układu napędowego, wynikająca ze stosunkowo małych trudności w doprowadzeniu energii elektrycznej;
  — duża niezawodność działania silników elektrycznych;
  — cicha i bezpieczna ich praca;
  — łatwość dostosowania mocy silnika do wymagań urządzenia napędzanego;
  — łatwość dobrania odpowiedniej prędkości obrotowej silnika i jej regulacji;
  — łatwość wymiany silnika;
  — brak zanieczyszczeń środowiska;
  — szerokie możliwości automatyzacji napędu.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Układ rozruchowy »

  Silniki o budowie strugoszczelnej (IP55) oraz budowie wodoszczelnej (IP57) mają obudowy chroniące przed przedostawaniem się pyłów w ilości utrudniającej działanie silnika, przed dotknięciem przez człowieka części wirujących lub części znajdujących się pod napięciem oraz przed strumieniem wody oblewającej silnik pod określonym ciśnieniem z dowolnego kierunku lub przed wodą przy zanurzeniu silnika na głębokość nie przekraczającą 1 m. Silniki o budowie głębinowej (IP58) spełniają te same wymagania ochrony co silniki wodoszczelne i dodatkowo mogą one być zanurzone na głębokość większą niż 1 m (głębokość ta oznaczona jest na tabliczce znamionowej silnika). W zależności od przewidywanego miejsca ustawienia silnika i rodzaju podłoża dobierany silnik powinien być wyposażony w odpowiednie uchwyty mocujące. Stosowane konstrukcje tych uchwytów oraz sposoby mocowania silników do podłoża.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Serwis falowników ABB »

  Rozruszniki wodne, stosowane wyłącznie przy prądzie przemiennym, składają się ze zbiornika wypełnionego roztworem wodnym sody (elektrolitem) i płyt metalowych — elektrod zanurzanych w tym zbiorniku. Rezystancja takiego rozrusznika zależy od powierzchni elektrod zanurzonych w elektrolicie i rezystywności elektrolitu. Zmianę rezystancji można więc uzyskać poprzez zmianę zanurzenia elektrod. Rozruszniki wodne nadają się do ciężkich warunków rozruchu, oraz do rozruchów wymagających płynnej regulacji rezystancji rozrusznika.
  Rozruszniki mogą być sterowane ręcznie lub w sposób automatyczny po zastosowaniu elektrycznych układów automatycznie przełączających obwody zwierające poszczególne rezystory.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Baza falowników »

  W niektórych procesach technologicznych najlepsze rezultaty daje stosowanie do nagrzewania materiałów urządzeń elektrotermicznych pojemnościowych. Dotyczy to przede wszystkim procesów, w których ciepło jest konieczne do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych termoutwardzalnych i termoplastycznych, do klejenia drewna żywicami termoutwardzalnymi, do wyrobu sklejek i płyt wiórowych itp. Wykorzystuje się przy tym zjawisko pochłaniania energii pola elektromagnetycznego przez materiały nieprzewodzące (nagrzewanie pod wpływem strat w dielektryku). Urządzenia takie składają się z dwóch płytowych elektrod, między którymi jest umieszczony nieprzewodzący materiał ogrzewany. Efekt nagrzewania jest tym większy, im większe są: częstotliwość doprowadzonego do elektrod napięcia, wartość tego napięcia oraz współczynnik strat dielektrycznych materiału ogrzewanego charakteryzujący ilość ciepła wydzielanego w różnych materiałach w tym samym polu elektromagnetycznym. Dlatego też nagrzewnice pojemnościowe zasila się z elektronicznych generatorów wielkiej częstotliwości, których napięcie dochodzi nieraz do 15 kV, a częstotliwość do 100 MHz. Urządzenia tego typu mają niewielką moc i nie pozwalają na osiągnięcie wysokich temperatur nagrzewanego materiału.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Galwanizacja i chromowanie plastiku »

  Zakład Gemini Tech specjalizuje się w profesjonalnych usługach z zakresu: lakierowania tworzyw sztucznych metodami tradycyjnymi i UV oraz metalizacji próżniowej i galwanicznej. Naszą ofertę dedykujemy firmom z różnych branż m. in. motoryzacyjnej, AGD, kosmetycznej, medycznej i spożywczej. Nasi fachowcy posiadają rzetelną wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu wszystkich wyżej wymienionych procesów, dlatego możemy zaoferować Państwu wysokojakościową obsługę, profesjonalny park maszynowy i kontrolę jakości w konkurencyjnych cenach. Jednym z procesów, który możemy Państwu zaproponować, jest galwanizacja tworzyw sztucznych. Polega ona na powlekaniu plastiku specjalnie przygotowaną powłoką metalizowaną. Możemy wyróżnić różne rodzaje galwanizacji - chromowanie, cynkowanie, cynowanie, kadmowanie, miedziowanie i niklowanie, których zastosowanie jest uzależnione od rodzaju powłoki. We współczesnym przemyśle galwanizacja jest stosowana na szeroką skalę i dotyczy praktycznie każdej branży. Galwanizacja jest przemysłowym procesem, który wpływa na poprawę żywotności produktów, estetykę i funkcjonalność poszczególnych elementów. Dzięki zastosowaniu tego procesu możliwe jest zastosowanie lżejszych i tańszych materiałów, co wpływa na ograniczenie całościowych kosztów procesu. W szerokiej ofercie proponujemy Państwu również takie procesy jak: metalizacja tworzyw sztucznych (w tym metalizacja próżniowa), chromowanie plastiku, lakierowanie plastiku lakierowanie tworzyw sztucznych, lakierowanie UV.

  Data dodania: 15 02 2016 · szczegóły wpisu »
 • Osłony harmonijkowe »

  Patrząc na budowę, niejednokrotnie możemy dostrzec zajmujących się pracą pracowników, którzy zwyczajnie w trudnych zleceniach, wspomagają się różnorakiego rodzaju maszynami. Przeważnie jest to sprzęt ciężki i bardzo duży, na to procent koparki, lub nawet żurawie, które wytwarzają wrażenie nawet z dalekiej odległości, ponieważ wznoszą się wysoko ponad budowle. Możemy dostrzec też, że zostały one bardzo poprawnie ubezpieczone i znajdują się tam różnorakiego rodzaju osłony do maszyn, zawsze chronią one osoby, przed nieplanowanymi sytuacjami, gdy przykładowo sytuacja na dworze, lub same części, zaczynają wydobywać się spod kontroli. Możemy też dostrzec różnorakiego rodzaju osłony harmonijkowe, które zazwyczaj montowane są w ruchomych częściach danej maszyny, broniąc przykładowo jej tłoki przed dostaniem się niebezpiecznych elementów, przykładowo błota, lub wody. Czy producent osłon harmonijkowych jest istotny? Naturalnie, ponieważ należy on również do elementów ruchomych, więc materiał z którego został wykonany jest również bardzo istotny.

  Data dodania: 03 08 2016 · szczegóły wpisu »