pozycja w google - webpozycja.pl

Osłony harmonijkowe

Osłony harmonijkowe Patrząc na budowę, niejednokrotnie możemy dostrzec zajmujących się pracą pracowników, którzy zwyczajnie w trudnych zleceniach, wspomagają się różnorakiego rodzaju maszynami. Przeważnie jest to sprzęt ciężki i bardzo duży, na to procent koparki, lub nawet żurawie, które wytwarzają wrażenie nawet z dalekiej odległości, ponieważ wznoszą się wysoko ponad budowle. Możemy dostrzec też, że zostały one bardzo poprawnie ubezpieczone i znajdują się tam różnorakiego rodzaju osłony do maszyn, zawsze chronią one osoby, przed nieplanowanymi sytuacjami, gdy przykładowo sytuacja na dworze, lub same części, zaczynają wydobywać się spod kontroli. Możemy też dostrzec różnorakiego rodzaju osłony harmonijkowe, które zazwyczaj montowane są w ruchomych częściach danej maszyny, broniąc przykładowo jej tłoki przed dostaniem się niebezpiecznych elementów, przykładowo błota, lub wody. Czy producent osłon harmonijkowych jest istotny? Naturalnie, ponieważ należy on również do elementów ruchomych, więc materiał z którego został wykonany jest również bardzo istotny.

Szczegóły strony oslonyharmonijkowe.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę oslonyharmonijkowe.pl:

Osłony harmonijkowe

NEWS Robale:

Odwiedziny yahoo 12 Odwiedziny msnbot 2 Odwiedziny googlebot 25

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Tanie falowniki »

  Przewody łączące sieć elektryczną z silnikiem powinny charakteryzować się budową odpowiednią do przewidywanych parametrów elektrycznych obwodu i warunków środowiskowych, a ich sposób ułożenia powinien zapewnić ochronę przewodów przed uszkodzeniami mechanicznymi. W miejscach, w których mogą wystąpić narażenia mechaniczne, stosuje się przewody o budowie odpornej na uszkodzenia mechaniczne lub wykonuje się specjalne osłony przewodów. W warunkach przemysłowych przewody obwodów zasilających silniki układa się przeważnie na ścianach lub konstrukcjach. Układanie przewodów w posadzce może być zastosowane jedynie w wyjątkowych przypadkach, np. między ścianą a oddalonym od niej silnikiem.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Falowniki Aqua Drive FC200 »

  Urządzenia elektrotermiczne nieprzemysłowe stosuje się przy czynnościach wymagających niezbyt wysokich temperatur i ogrzewania niewielkich przedmiotów. Ich znamionowa moc elektryczna wynosi zazwyczaj od 1 kilkudziesięciu do kilkuset watów, a otrzymywana w wyniku procesu przemiany energii elektrycznej na cieplną temperatura wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset stopni Celsjusza. Najczęściej stosowanymi urządzeniami elektrotermicznymi nieprzemysłowymi są oporowe (rezystancyjne) przyrządy i narzędzia grzejne. Zalicza się do nich elektryczne: kuchenki, piekarniki, naczynia grzejne, warniki, grzałki nurkowe, ogrzewacze pomieszczeń, poduszki, suszarki do włosów, żelazka, lutownice itp. Podstawowymi elementami tych urządzeń są rezystancyjne (oporowe) elementy grzejne wykonywane w postaci skrętek lub wężownic z drutu metalowego (stopu metali) odznaczającego się bardzo dużą rezystywnością. Przy temperaturach nie przekraczających 500°C na elementy rezystancyjne stosuje się przeważnie nikielinę.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Informacje techniczne »

  Do wyposażenia pieców łukowych należą transformatory zasilające, urządzenia stanowiące zabezpieczenia zwarciowe i przeciążeniowe, łączniki, układy pomiarowe i sygnalizacyjne, Piece łukowe, ze względu na duże moce znamionowe, zasila się z sieci wysokiego napięcia. Jednak do procesu topienia wsadu wykorzystuje się napięcie nie przekraczające 600 V. Dlatego też piece łukowe zasila się przez transformatory piecowe, obniżające napięcie sieci zasilającej do wartości odpowiedniej do pracy pieca.
  Piece łukowe pozwalają wprawdzie uzyskiwać bardzo wysokie temperatury, lecz mają one niewielką sprawność. Ich praca na ogół nie jest stabilna, gdyż w czasie normalnej pracy powstają krótkotrwałe przeciążenia i zwarcia. Wpływa to niekorzystnie na pracę innych odbiorników zasilanych z tej samej sieci co piece. Przy przeciążeniach i zwarciach zwiększają się spadki napięcia w sieci i napięcie zasilające inne odbiorniki może okazać się zbyt małe dla ich prawidłowej pracy. Piece łukowe pobierają z sieci oprócz mocy czynnej również moc bierną, a ich współczynnik mocy wynosi 0, 8... 0, 9.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Serwis motoreduktorów »

  Żarówki to jedne z najstarszych i wciąż stosowanych elektrycznych źródeł światła. Najistotniejszym elementem, wysyłającym światło jest cienki drut wolframowy zwany żarnikiem. Dzięki dużej rezystywności drutu wolframowego, podczas przepływu prądu elektrycznego nagrzewa się on do temperatury 2100... 2700°C i wysyła fale elektromagnetyczne, w tym część o długości wchodzącej w zakres fal widzialnych. Prąd do żarnika doprowadza się przez cienkie druty umieszczone razem z żarnikiem w bańce szklanej oraz przez metalowe styki trzonka żarówki. Trzonek żarówki służy do osadzenia żarówki w oprawie oświetleniowej oraz zapewnienia dobrego połączenia części żarówki przewodzących prąd ze stykami oprawy. Trzonki wykonuje się najczęściej jako gwintowane lub bagnetowe. W celu zapobieżenia utleniania wolframowego żarnika z bańki szklanej wypompowane jest powietrze. Żarówki mniejszej mocy (do 25 W), w których temperatura nie przekracza 2200°C, są żarówkami próżniowymi. Przy wyższych temperaturach wolfram w bańce próżniowej intensywnie parowałby i osadzałby się na bance.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Przekładnia zębata »

  W pomieszczeniach nieprzemysłowych, w których przebywają ludzie przez długi okres czasu, zaleca się stosowanie żarówek, gdyż barwa ich światła jest stosunkowo mało męcząca. W pomieszczeniach przemysłowych, jeśli nie ma specjalnych przeciwwskazań, zaleca się stosowanie świetlówek, rtęciówek lub rtęciówek z żarówkami. Świetlówki stosuje się głównie w pomieszczeniach niskich, w których wysokość zawieszenia oprawy nie przekracza 4 m. Rtęciówki lub rtęciówki z żarówkami korygującymi barwę światła mają zastosowanie szczególnie w pomieszczeniach wysokich lub do oświetlenia terenu przy wysokości zawieszenia opraw większej niż 8 m. W pomieszczeniach przemysłowych lub na terenach otwartych w przypadkach, w których wymagane jest uwydatnienie barw przedmiotów, zaleca się stosować lampy ksenonowe lub inne wysyłające promieniowanie jednorodne (o jednej długości fali).

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Domofony i wideodomofony »

  Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży, montażu i serwisie: automatyki do bram skrzydłowych i przesuwnych, automatyki do bram garażowych i przemysłowych.
  Oferujemy również: bramy garażowe, automatyczne szlabany, domofony i wideodomofony, systemy alarmowe, monitoring, akcesoria, itp. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, współpracujemy z takimi markami jak CAME, FAAC, BENNINCA, ABAXO, dzięki czemu możemy zaproponować Państwu bardzo atrakcyjne ceny. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i rzetelnie

  Data dodania: 11 06 2015 · szczegóły wpisu »