pozycja w google - webpozycja.pl

Falownik

Falownik Wykonujące różnorodne zadania urządzenia mechaniczne — zwane dalej urządzeniami napędzanymi — wymagają napędu, czyli doprowadzenia do nich energii mechanicznej. Urządzenie dostarczające tę energię, czyli urządzenie napędowe, wraz z urządzeniem napędzanym tworzą układ napędowy. Jako urządzenia napędowe szerokie zastosowanie znalazły silniki elektryczne. Napęd taki określa się mianem napędu elektrycznego. W ogólnym przypadku napęd elektryczny przekształca energię elektryczną w mechaniczną. W szczególnych przypadkach, np. w czasie hamowania elektrycznego, kierunek przekształcania energii może być przeciwny. W porównaniu z innymi rodzajami napędów, w których urządzeniami napędzanymi są np. turbiny wodne lub turbiny parowe, napęd elektryczny ma wiele zalet. Należą do nich:
— prosta budowa i duża sprawność energetyczna silników elektrycznych;
— duża swoboda w wyborze miejsca ustawienia układu napędowego, wynikająca ze stosunkowo małych trudności w doprowadzeniu energii elektrycznej;
— duża niezawodność działania silników elektrycznych;
— cicha i bezpieczna ich praca;
— łatwość dostosowania mocy silnika do wymagań urządzenia napędzanego;
— łatwość dobrania odpowiedniej prędkości obrotowej silnika i jej regulacji;
— łatwość wymiany silnika;
— brak zanieczyszczeń środowiska;
— szerokie możliwości automatyzacji napędu.

Szczegóły strony www.falowniki.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.falowniki.pl:

Falownik

NEWS Robale:

Odwiedziny yahoo 38 Odwiedziny msnbot 1 Odwiedziny googlebot 21

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Układ rozruchowy »

  Silniki o budowie strugoszczelnej (IP55) oraz budowie wodoszczelnej (IP57) mają obudowy chroniące przed przedostawaniem się pyłów w ilości utrudniającej działanie silnika, przed dotknięciem przez człowieka części wirujących lub części znajdujących się pod napięciem oraz przed strumieniem wody oblewającej silnik pod określonym ciśnieniem z dowolnego kierunku lub przed wodą przy zanurzeniu silnika na głębokość nie przekraczającą 1 m. Silniki o budowie głębinowej (IP58) spełniają te same wymagania ochrony co silniki wodoszczelne i dodatkowo mogą one być zanurzone na głębokość większą niż 1 m (głębokość ta oznaczona jest na tabliczce znamionowej silnika). W zależności od przewidywanego miejsca ustawienia silnika i rodzaju podłoża dobierany silnik powinien być wyposażony w odpowiednie uchwyty mocujące. Stosowane konstrukcje tych uchwytów oraz sposoby mocowania silników do podłoża.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Falowniki Hitachi NE-S1 »

  Składa się on z dwóch silników napędowych M1 i M2, połączonych ze sobą za pośrednictwem silników pomocniczych wyrównawczych M3 i M4, sprzęgniętych sztywno z silnikami napędowymi. Silniki napędowe mogą być silnikami prądu stałego lub silnikami indukcyjnymi. Obydwa silniki pomocnicze są silnikami indukcyjnymi pierścieniowymi. Uzwojenia wirników tych silników są bezpośrednio między sobą połączone elektrycznie. Jeżeli obciążenie silników napędowych jest jednakowe, ą ich charakterystyki mechaniczne identyczne, to silniki te obracają się z jednakową prędkością obrotową. Siły elektromotoryczne indukowane w wirnikach silników pomocniczych mają jednakową wartość, lecz są przeciwnie skierowane. Tak więc w obwodzie łączącym uzwojenia wirników silników pomocniczych nie płynie prąd, a w obwodach stojanów tych silników płynie tylko prąd wzbudzenia. Przy różnych obciążeniach silników napędowych wystąpi różnica w ich prędkościach obrotowych oraz różnica w wartościach sił elektromotorycznych indukowanych w wirnikach silników pomocniczych. W konsekwencji popłynie prąd wyrównawczy, który w silniku pomocniczym o mniejszej sile elektromotorycznej wytworzy dodatkowy moment obrotowy, a w silniku o większej sile elektromotorycznej — moment hamujący. W ten sposób, na skutek działania silników pomocniczych, wyrównane zostaną obciążenia silników napędowych, a więc będą one znowu pracowały współbieżnie.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Karuzela na padok »

  Instalacja elektryczna to współpracujące ze sobą urządzenia elektryczne niskiego napięcia, których zadaniem jest doprowadzenie energii elektrycznej z sieci rozdzielczej do urządzeń odbiorczych, np. silników, źródeł światła, grzejników. Mogą one pracować przy takim samym lub niższym napięciu niż napięcie rozdzielczej sieci elektroenergetycznej. W pierwszym przypadku sieć rozdzielcza jest połączona z instalacją bezpośrednio, w drugim zaś połączenie to odbywa się za pośrednictwem transformatorów zainstalowanych w stacjach transformatorowo-rozdzielczych.
  W punktach węzłowych instalacji, tzn. w punktach, w których jeden obwód rozdziela się na kilka lub więcej obwodów, umieszcza się rozdzielnice. W skład rozdzielnic wchodzą szyny zbiorcze, do których przyłącza się obwód zasilający i obwody odbiorcze, łączniki elektryczne i inne urządzenia sterownicze, pomiarowe itp.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Invertek Optidrive »

  Ze względu na różnorodność warunków środowiskowych i elektrycznych, w jakich pracują instalacje elektryczne, produkuje się wiele typów przewodów różniących się między sobą budową i parametrami technicznymi. Większość z nich to przewody izolowane, w których wyróżnić można następujące elementy:
  — żyłę lub żyły stanowiące tor prądowy;
  — izolację oddzielającą elektrycznie żyły między sobą oraz żyły od otoczenia.
  Oprócz tych podstawowych elementów niektóre przewody mogą mieć dodatkową ochronę żył i izolacji elektrycznej w postaci powłok, pancerzy, oplotów i uzbrojenia.
  W wielu nowszych typach przewodów ochronne powłoki i oploty wyeliminowano przez zastosowanie odpowiedniego składu chemicznego izolacji.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Wieże kratownicowe »

  Nasza firma zajmuje się przygotowywaniem najwyższych jakościowo produktów. Priorytetową dziedziną naszej działalności jest wykonywanie różnego typu wież. W zakres naszej oferty wchodzą różnorodne rodzaje wież. Jednakże niezależnie co dla Państwa zostanie przez nas przygotowane to będzie to wysokiej klasy. Nasza firma posiada wieloletnie wiedzę praktyczną i dlatego również jesteśmy pewni, że wykonane przez nas wieże aluminiowe a też wieże kratownicowe spełnią nadzieja każdego z was. Najważniejszą cechą mojej spółki jest wykonywanie towarów nie tylko zgodnie z naszymi projektami, ale również w zgodzie z tym co Państwo nam dostarczycie. Opracowujemy również najwyższej jakości wieże telekomunikacyjne. Nasze produkty muszą być trwałe i zrobione zgodnie z wysokimi standardami ponieważ są bardzo wysokie. Dzięki temu z całą pewnością wytrzymają bardzo kilka.

  Data dodania: 27 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • ATC Plska »

  Firma ATCP oferuje produkty pneumatyki AirTac. AirTAC to producent komponentów pneumatyki siłowej wchodzących w skład układów pneumatycznych, takich jak zespoły przygotowania powietrza, przewody, złącza, zawory rozdzielające oraz elementy wykonawcze, czyli siłowniki, napędy liniowe i obrotowe oraz manipulatory. Drugą, dobrze rozwiniętą gałęzią produkcji, są zawory procesowe do mediów technologicznych, zarówno sterowane elektromagnetycznie, jak i pneumatycznie. W ofercie znajdziecie Pańśtwo siłowniki

  Data dodania: 05 05 2016 · szczegóły wpisu »