pozycja w google - webpozycja.pl

Falownik

Falownik Wykonujące różnorodne zadania urządzenia mechaniczne — zwane dalej urządzeniami napędzanymi — wymagają napędu, czyli doprowadzenia do nich energii mechanicznej. Urządzenie dostarczające tę energię, czyli urządzenie napędowe, wraz z urządzeniem napędzanym tworzą układ napędowy. Jako urządzenia napędowe szerokie zastosowanie znalazły silniki elektryczne. Napęd taki określa się mianem napędu elektrycznego. W ogólnym przypadku napęd elektryczny przekształca energię elektryczną w mechaniczną. W szczególnych przypadkach, np. w czasie hamowania elektrycznego, kierunek przekształcania energii może być przeciwny. W porównaniu z innymi rodzajami napędów, w których urządzeniami napędzanymi są np. turbiny wodne lub turbiny parowe, napęd elektryczny ma wiele zalet. Należą do nich:
— prosta budowa i duża sprawność energetyczna silników elektrycznych;
— duża swoboda w wyborze miejsca ustawienia układu napędowego, wynikająca ze stosunkowo małych trudności w doprowadzeniu energii elektrycznej;
— duża niezawodność działania silników elektrycznych;
— cicha i bezpieczna ich praca;
— łatwość dostosowania mocy silnika do wymagań urządzenia napędzanego;
— łatwość dobrania odpowiedniej prędkości obrotowej silnika i jej regulacji;
— łatwość wymiany silnika;
— brak zanieczyszczeń środowiska;
— szerokie możliwości automatyzacji napędu.

Szczegóły strony www.falowniki.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.falowniki.pl:

Falownik

NEWS Robale:

Odwiedziny yahoo 38 Odwiedziny msnbot 1 Odwiedziny googlebot 21

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Serwis falownika Omron »

  W gospodarstwach rolnych, w warsztatach, a także w gospodarstwach domowych stosuje się również urządzenia elektrotermiczne zwane promiennikami podczerwieni i grzejnikami mikrofalowymi. Obecnie najbardziej rozpowszechnione w Polsce są promienniki lampowe o budowie podobnej do żarówki. Elementem emitującym promieniowanie podczerwone jest żarnik osadzony na słupku i połączony z trzonkiem promiennika. Trzonek służy do zamocowania promiennika w oprawie i połączenia żarnika z obwodem zasilającym. Osłonę żarnika stanowi bańka szklana, która na części parabolicznej pokryta jest warstwą aluminium stanowiącą odbłyśnik. Promienniki buduje się o mocy 125-500 W. Przetwarzają one na moc promienistą ok. 70% mocy elektrycznej. Wykorzystuje się je najczęściej do suszenia lakierów, suszenia ziaren i proszków, ogrzewania pomieszczeń farm kurzych itp.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Invertek Optidrive »

  Ze względu na różnorodność warunków środowiskowych i elektrycznych, w jakich pracują instalacje elektryczne, produkuje się wiele typów przewodów różniących się między sobą budową i parametrami technicznymi. Większość z nich to przewody izolowane, w których wyróżnić można następujące elementy:
  — żyłę lub żyły stanowiące tor prądowy;
  — izolację oddzielającą elektrycznie żyły między sobą oraz żyły od otoczenia.
  Oprócz tych podstawowych elementów niektóre przewody mogą mieć dodatkową ochronę żył i izolacji elektrycznej w postaci powłok, pancerzy, oplotów i uzbrojenia.
  W wielu nowszych typach przewodów ochronne powłoki i oploty wyeliminowano przez zastosowanie odpowiedniego składu chemicznego izolacji.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Motoreduktor GCM »

  Żyły miedziane i aluminiowe wykonuje się w postaci pojedynczych drutów lub linek. Te ostatnie mają większą elastyczność i wytrzymałość na zginanie. Dlatego też stosuje się je do zasilania odbiorników ruchomych lub przenośnych oraz w instalacjach układanych na stałe wtedy, gdy wymagany jest stosunkowo duży przekrój poprzeczny żył. Żyły w postaci pojedynczego drutu wykonuje się jedynie dla przewodów o małym przekroju (do 10 mm2).
  Produkowanie przewodów o różnych przekrojach umożliwia ich dostosowanie do wartości prądu wynikającej z obciążenia obwodu. Im większy przekrój żyły, tym większy prąd może przewodzić przewód, bez wystąpienia ujemnych skutków cieplnych. Przekroje żył są znormalizowane. Dla przewodów najczęściej stosowanych znormalizowane przekroje tworzą następujący szereg: 1; 1, 5; 2, 5; 4; 6; 10; 16; 25; 35; 50; 70; i 95 mm2.

  Data dodania: 19 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Op. ślimakowe »

  Chciałbyś kupić pasy napędowe? Dobrze trafiłeś, gdyż znajdziesz je w naszej różnorodnej propozycji jaką dla Ciebie przyszykowaliśmy. Proponujemy też opaski ślimakowe które umożliwiają mocowanie skomplikowanych elementów staje się natychmiast prostsze. Jeśli potrzebujesz łańcuchy rolkowe, możesz je także znaleźć wśród produktów jakie posiadamy. Cały asortyment można kupić w korzystnych cenach. Zapraszamy na naszą stronę internetową na której można znaleźć kompleksową ofertę wraz z cennikiem a także najnowsze akcje promocyjne.

  Data dodania: 03 04 2015 · szczegóły wpisu »
 • Montaż kontraktowy elektroniki »

  Solitech to firma specjalizująca się w produkcji i projektowaniu urządzeń elektronicznych. Na rynku działamy od 2003 roku i nieustannie się rozwijamy. Świadczymy usługi takie jak montaż przewlekany i SMD, kupno obwodów drukowanych jedno i wielowarstwowych, dostarczenie komponentów elektronicznych, programowanie urządzeń, testowanie funkcjonalne, montaż mechaniczny (w tym przeróbki obudów) i wiele innych.
  Świadczone przez nas usługi są na najwyższym poziomie i w satysfakcjonującej cenie.
  Wybierając nas będziesz usatysfakcjonowany.

  Zachęcamy do wysyłania zapytań, a także odwiedzin w naszej siedzibie i na stronie internetowej.

  Data dodania: 23 10 2015 · szczegóły wpisu »
 • Processum.pl »

  Processum to firma działająca w branży doradztwa biznesowego. Jej pracownicy, jako doświadczeni specjaliści, podejmą się optymalizacji struktury przedsiębiorstwa oraz usprawnienia mechanizmów zarządzania procesami i projektami biznesowymi. Firma ta współpracowała tak z dużymi klientami – korporacjami międzynarodowymi – jaki i małymi, rodzinnymi firmami. Zatrudnia ona wysokiej klasy fachowców, którzy - współpracując ze zleceniodawcą - wypracowują efektywne rozwiązania problemów organizacyjnych i strukturalnych.

  Data dodania: 07 02 2016 · szczegóły wpisu »